TUB VALWater APA POTABILA PE100RC D. 20×2,0mm PN10 SDR17 COLAC 50m
teava neagra din polietilena de inalta densitate tip PE100RC.
Polietilena PE100 RC (Resistant to Cracks /rezistenta la fisurare)
prezinta proprietatea de rezistenta la propagarea fisurii sub
sarcina, in comparatie cu PE80 si PE100.
Dimensiunile tevii din PE100RC sunt standardizate conform cu EN 12201-
2.
Standard de referinta: PAS1075 (Public Available Specification) este o
specificatie tehnica publicata de Deutsches Institut fr
Normung, care cuprinde: caracteristicile, cerintele si metodele de
incercare pentru tevile din polietilena PE100RC care se pot
instala prin metode neconventionale.
Utilizare
tevile WaterKIT din PE100RC se utilizeaza in retele de alimentare cu
apa potabila sub presiune, instalate prin metode
neconventionale (foraj orizontal dirijat, microtunelare, in sant deschis
fara inglobare in nisip, reabilitarea conductelor vechi
etc.)
Avize
Aviz si agrement tehnic pentru utilizare in constructii.
Aviz sanitar pentru utilizare cu apa potabila.
Polietilena PE100 RC (Resistant to Cracks /rezistenta la fisurare)
prezinta proprietatea de rezistenta la propagarea fisurii sub
sarcina, in comparatie cu PE80 si PE100.
Dimensiunile tevii din PE100RC sunt standardizate conform cu EN 12201-
2.
Standard de referinta: PAS1075 (Public Available Specification) este o
specificatie tehnica publicata de Deutsches Institut fr
Normung, care cuprinde: caracteristicile, cerintele si metodele de
incercare pentru tevile din polietilena PE100RC care se pot
instala prin metode neconventionale.
Utilizare
tevile WaterKIT din PE100RC se utilizeaza in retele de alimentare cu
apa potabila sub presiune, instalate prin metode
neconventionale (foraj orizontal dirijat, microtunelare, in sant deschis
fara inglobare in nisip, reabilitarea conductelor vechi
etc.)
Avize
Aviz si agrement tehnic pentru utilizare in constructii.
Aviz sanitar pentru utilizare cu apa potabila.
| Tip articol | TUB |
|---|---|
| UM colete | ROLL |
| Ambalare | COLAC / BARE LA PACHET |
| Tara origine preferentiala | EU |
| Material | PE100RC |
| Cod CPV | CPV 44163160-9 |
| Cantitate colet | 1 |
| Thickness | 2 mm |
| Nominal pressure | 10 bar |
| SDR | 17 |
| Diametru | 20 |
| Durata estimată de viață | 50 Ani |
| Lungime | 50 m |
| Perioadă garanție | 60 Luni |
| Cod vamal | 39172110 |
| Subclasă | TEVI PEHD-RC APA D20-40 |



