TUB VALPlast PVC MULTISTRAT D.315X7.7mm SN4 L2M
Tuburile VALPlast multistrat sunt fabricate din policlorura de vinil neplastifiata (PVC-U) si se utilizeaza in retelele municipale de canalizare gravitationala si drenaj.
Standard de produs: SR EN 13476-2 „Sisteme de conducte de materiale plastice pentru evacuare si canalizare, fara presiune, subterane. Sisteme de conducte cu pereti structurati de policlorura de vinil neplastifiata (PVC-U), polipropilena (PP) si polietilena (PE). Partea 2: Specificatii pentru tevi si fitinguri cu suprafata interioara si exterioara neteda si pentru sistem, tip A”.
Tuburile au un strat intermediar de PVC-U expandat situat intre un strat exterior si unul interior de PVC-U compact.
Tuburile se imbina cu mufa si garnitura de etansare.
In functie de clasa de rezistenta, tuburile se clasifica:
– SN2 cu rigiditate inelara min. 2kN/m2;
– SN4 cu rigiditate inelara min. 4kN/m2;
– SN8 cu rigiditate inelara min. 8kN/m2.
Standard de produs: SR EN 13476-2 „Sisteme de conducte de materiale plastice pentru evacuare si canalizare, fara presiune, subterane. Sisteme de conducte cu pereti structurati de policlorura de vinil neplastifiata (PVC-U), polipropilena (PP) si polietilena (PE). Partea 2: Specificatii pentru tevi si fitinguri cu suprafata interioara si exterioara neteda si pentru sistem, tip A”.
Tuburile au un strat intermediar de PVC-U expandat situat intre un strat exterior si unul interior de PVC-U compact.
Tuburile se imbina cu mufa si garnitura de etansare.
In functie de clasa de rezistenta, tuburile se clasifica:
– SN2 cu rigiditate inelara min. 2kN/m2;
– SN4 cu rigiditate inelara min. 4kN/m2;
– SN8 cu rigiditate inelara min. 8kN/m2.
| Tip articol | TUB |
|---|---|
| UM colete | PIECE |
| Material | PVC |
| Ambalare | PACHETE PROTEJATE CU RAME LEMN |
| Fantă | 0 mm |
| Unghi | 0 Grade |
| Valplast type | TEAVA MS |
| Cod CPV | CPV 44163160-9 |
| Lungime | 2 m |
| Tip SN | 4 |
| Cantitate colet | 6 |
| Thickness | 7.7 mm |
| Durata estimată de viață | 50 Ani |
| Perioadă garanție | 60 Luni |
| Diametru | 315 |
| Cod vamal | 39172310 |
| Subclasă | TEVI PVC MS CANALIZARE EXT D250-400 |



